Rekolekcje Zakonne

Rekolekcje Zakonne

Szkoły Pobożne wyruszają w drogę - pod takim hasłem odbyły się rekolekcje zakonne w dniach 4-8 listopada 2019 r. w Centrum Wiara i Kultura mieszczącym się w ponorbertańskim klasztorze w Hebdowie. Konferencję podczas rekolekcji wygłosił o. Stefano Locatelli. 

Gościem podczas rekolekcji był ojciec Stefano Locatelli – pijar z Prowincji Włoskiej, Asystent Prowincjalny i przełożony wspólnoty formacyjnej mieszczącej się w historycznym budynku Collegium Nazarenum w Rzymie, wcześniej przez 12 lat był misjonarzem na Wybrzeżu Kości Słoniowej w 2011 r. W wygłoszonej konferencji przywołał liczne teksty wzywające pijarów do poświęcenia wszystkiego Chrystusowi, do radości, budowanie wspólnoty i do dyspozycyjności.

Wzięło w nich udział 20 współbraci z Elbląga, Jeleniej Góry, Łowicza, Katowic, Krakowa, Rzeszowa, Warszawa oraz Szczuczyna. Była to I tura rekolekcji dla zakonników. Niecodziennym elementem rekolekcji była projekcja filmu pt. Ludzie Boga, który miał przejmującą wymowę w kontekście osobistych doświadczeń rekolekcjonisty – świadka wojny domowej na Wybrzeżu Kości Słoniowej w 2011 r.

Ponorbertański klasztor w Hebdowie stworzył znakomite warunki do wyciszenia się, modlitwy oraz przeżywania wspólnoty między uczestnikami.